Gips

WŁASNOŚCI GIPSU

 

Gips chłonie wilgoć i oddaje ją do otoczenia, gdy jest nadmierna. Dzięki tej właściwości wnętrza wykonane z materiałów gipsowych są tak przyjazne dla człowieka. Takie wnętrza odbieramy jako ciepłe, nie przesuszone i dobrze się w nich czujemy.

 

wlasnosci-gipsu / 1.pngInne zalety materiałów budowlanych z gipsu to:
- dobra izolacyjność cieplna,
- dobra izolacyjność akustyczna,
- akumulacja ciepła,
- mała higroskopijność,
- całkowita niepalność samego materiału składowego,
- wysoka odporność ogniowa zapewniania przez Systemy Suchej Zabudowy i tym samym bezpieczeństwo budowlanych z nich przegród,
- biała/kremowa barwa,
- gładka powierzchnia.

 

Gips na sucho

 

Systemy Suchej Zabudowy stanowią optymalną możliwość wykańczania wnętrz i są alternatywą dla tzw. mokrych technologii tradycyjnych. Ich zaletą jest możliwość indywidualnego i elastycznego kształtowania pomieszczeń mieszkalnych. Unikalne cechy gipsu: lekkość, niepalność i czystość chemiczna decydują o tym, że ta znana na świecie od lat technologia znajduje zastosowanie zarówno przy modernizacjach, jak i przy wykańczaniu nowych pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wykańczanie wnętrz materiałem, który jest przyjazny środowisku i poprawia klimat pomieszczeń i komfort ich użytkowania – czyli gipsem.

 

Ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych pełnią funkcję bariery akustycznej i ogniowej. Są lekkie i pozwalają na swobodną aranżację wnętrz mieszkań i pomieszczeń użyteczności publicznej. Elementami konstrukcyjnymi ściany są profile U (UW) i C (CW) wykonane z blachy stalowej ocynkowanej, do których przykręcane są płyty gipsowo-kartonowej. Umieszczona pomiędzy płytami wełna mineralna izoluje akustycznie i zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe rozdzielanych pomieszczeń.

gips

płyty gipsowo-kartonowe

płyty kartonowo-gipsowe

ściana działowa

ścianki działowe

ściany działowe

ściany dzwiękoszczelne

ściany gipsowo-kartonowe

ściany instalacyjne

sucha zabudowa

sucha zabudowa edukacja

sucha zabudowa wnętrz

suche tynki

suchy tynk

system suchej zabudowy

systemy suchej zabudowy